Sepet

HUUBLOG

12 FebUnakit Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0457
Unakit taşı; pembe feldspat (veya kırmızı ortoklaz), yeşil epidot ve kuvars taşının bir arada olduğu bir kayaç türü olarak bilinir. Diğer bir deyişle ..
12 FebKalsedon Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0193
Kalsedon taşı mumsu parlaklığa sahip, yarı opak ve genellikle mavi-beyaz renklerde bulunan bir doğal taştır. Kuvars grubuna ait olan kalsedon taşının ..
12 FebDamla Kehribar Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
01359
Takılar ve aksesuarlar günümüzde pek çok kadın ve erkek için günlük hayatın vazgeçilmez parçalarındandır. Doğal taşlardan üretilen takılar hem kombinl..
12 FebLav Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0285
Dünyanın en eski doğal taşlarından biri olan lav taşı, aynı zamanda bazalt taşı olarak da bilinir. Çeşitli volkanik olaylar sonucu yeryüzüne ulaşan la..
12 FebKan Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0182
Kullanıcılarına sağladıkları şifa dolayısıyla doğal taşlar, günümüzde alternatif tıpta kullanılan tedavi yöntemleri arasında yer almaktadır. Arıtıcı t..
12 FebSafir Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0218
Dünyadaki en değerli doğal taşlardan biri safir taşıdır. Gök yakutu olarak da anılan genellikle mavi renkli bu taş, sert ve ısıya dayanıklıdır. Doğanı..
12 FebKahverengi Akik Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri
02609
Doğal taşlar denilince ilk akla gelen ve en çok bilinenlerden biri akik taşıdır. Akik taşı sıklıkla aksesuar üretiminde kullanılır. Pek çok farklı ren..
12 FebKalsit Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0364
Kalsit sözcüğünün kökeni, kireç anlamına gelen Latince “calc” sözcüğünden gelir. Aslında kelimenin tarihçesinin, Antik Yunan’a kadar uzandığı bilinmek..
12 FebRodonit Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0265
İsmini Yunancada gül anlamına gelen “Rhodon” sözcüğünden alan rodonit taşı, koşulsuz sevgiyi simgeleyen bir doğal taştır. Koyu kıvrımlarla karıştırıla..
12 FebMalakit Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri Nelerdir?
0274
Aslında bir bakır cevheri olan malakit taşı doğada yaygın olarak bulunur. Bakır karbonattan oluşur ve çoğunlukla parlak yeşil renklidir. Aynı zamanda ..
12 FebSiyah Akik Taşı Nedir? Faydaları - Özellikleri Nelerdir?
02177
Stres taşı olarak da bilinen siyah akik taşı, sahip olduğu yüksek titreşimle taşıyan kişinin enerjisini dengeleyen bir doğal taştır. Kuvars grubuna ai..
12 FebKırmızı Akik Taşı Nedir? Faydaları ve Özellikleri
0183
Kırmızı akik taşı (karneol ya da karnelyan), özellikle kırmızı ya da kahverengi tonlarıyla tanınan bir doğal taştır. Kalsedon ailesine ait mineral ola..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 141 (12 Sayfa)